Fringe viralde de iddialı
Uncategorized
Aug05

Tags

Related Posts

Share This

Fringe viralde de iddialı

Altında J.J. Abrams’ın imzası olan her şeye gözü kapalı atlamaya hazırım. Lost henüz dünyayı çalkalamaya devam edip, etkisini kaybetmemişken büyük bir yankıyla televizyonlarımızda yer bulan Fringe ilginç konusu ve karakterleriyle hemen beğeni topladı.

FOX’ta yayınlanan Fringe, geçtiğimiz aylarda kendinden çok söz ettiren bir iletişim hamlesiyle güzel ve akılcı bir viral çalışması yaptı. Dizinin merak uyandıran karakterlerinden biri olan “Observer”ın dizideki konumunu kullanarak izleyiciye ulaşmayı planlayan yapımcılar bu konuda gayet başarılı olmuşlar. “Observer” hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için hazırlanmış bir mash-up videosu mevcut.

Yapılan virale gelirsek; dizi içinde de ne zaman nerede çıkacağı belli olmayan “Observer”, FOX’un programları içerisine zekice yerleştirilmiş. Programlar esnasında seyirciler arasında, sahada ya da sahne arkasında çok kısa bir süreliğine “Observer”‘ı görebiliyoruz. Aşağıda bir kaç programdan örnek var.

Bilenler hatırlayacaktır, Dexter adlı dizi için de yine viral pazarlama ve gerilla yöntemleri kullanılarak çok etkileyici işler yapılmıştı. Belki de artık yeni nesil reklamcılığın viral-gerilla olduğunu herkes yavaş yavaş kabul ediyordur.